با مهم ترین دستگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی آشنا شوید

خانه    بلاگ      با مهم ترین دستگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی آشنا شوید
با مهم ترین دستگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی آشنا شوید

مقدمه : یکی از پرکاربردترین و مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، میز کار استیل است . به منظور بهبود و تسریع در عملیات آماده سازی غذا از میز استیل برای خرد کردن مواد غذایی مانند سبزی و گوشت و … استفاده می شود :

 میز کار استیل یکی از دستگاهای پرکاربرد در تجهیزات آشپزخانه صنعتی است :

 • میز کار استیل به دلیل کاربری های گوناگونی که در تجهیزات آشپزخانه صنعتی دارد در مجموعه های فعال در زمینه های پخت و آماده سازی غذا  ، داروسازی ، قنادی ، هتل ، رستوران ، فست فود ، بیمارستان ، کارخانجات تولیدی و …. بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد .
 • یک میز کار استیل و با کیفیت ، لازمه‌ی کار همه‌ی آشپزخانه‌های صنعتی به ویژه برای پاسخ‌گویی به حجم کار بالا و افزایش سرعت است و به همین علت پرکاربردترین دستگاه در تجهیزات آشپزخانه صنعتی است .

 جنس میز کار استیل :

 • سطح رویی میز کار استیل از ورق استیل خشدار استفاده می شود . خشدار بودن این ورق سبب می شود اگر خط و خشی ضمن کار بر روی میز ایجاد شود ، مشخص نباشد و زیبایی ظاهری میز را خراب نکند از این رو یکی از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد.
 • ضخامت رویه 0/8 میلی متر است که بسیار برای این کار مناسب می باشد . اگر از ضخامت های 0/7 یا 0/6 میلی متر استفاده شود مقاومت رویه کم می شود و رویه میز کارایی خود را از دست می دهد .
 • رویه میز کار استیل به صورت 3 جداره ساخته می شود . این امر باعث صداگیری ، افزایش استحکام و عمر مفید میز خواهد شد .
 • چنانچه قرار است این میز در محیط های آزمایشگاهی استفاده شود به علت وجود مواد اسیدی قطعا به میز آسیب می رسد ، از اینرو ورق استیل 316 که مقاوم است جایگزین می شود و اگر قرار است میز کار استیل در مناطق جنوبی و شمالی کشور استفاده شود به علت وجود آب و هوای شرجی ، میز کار از ورق استیل خشدار نگیر یا همان ورق 304 که ضد زنگ است ساخته می شود .
 • با دقت به کاربرد میز کار استیل که طیف وسیعی دارد ، رعایت نکات بهداشتی و تمیز بودن آن بسیار حائز اهمیت است .
 • در آشپزخانه ها کلیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی از نظر بهداشتی باید مورد تایید کارشناسان بهداشت قرار بگیرد . خوشبختانه این میز با هر ورق استیلی که ساخته شود به آسانی قابلیت شستشو و تمیز شدن را دارد و مشکلی از نظر بهداشتی نخواهد داشت .

مشخصات فنی میز کار استیل :

 • در حالت استاندارد میز کار استیل دارای اسکلت بندی از قوطی استیل 40*40 می باشد و همانطور که قبلا اشاره شد رویه آن به صورت 3 جداره از ورق استیل خشدار 0/8 میل ساخته می شود . با دقت به مدل میز چنانچه دارای طبقه مشبک یا پاتروکی باشد این طبقه نیز از قوطی استیل 20*40 ساخته می شود . در صورت نیاز شما می توانید همزمان با داشتن پاتروکی یک طبقه دیگر در نظر بگیرید که از جنس ورق استیل باشد و در وسط اسکلت میز به صورت یک طبقه میانی قرار گیرد .

ابعاد میز کار استیل :

 • ابعاد استاندارد میزکار استیل  85*65*100 ، 85×65×120، 85×65×150 و 85×65×190 می باشد . ولی با توجه به نوع کاربری جهت سهولت استفاده می توان در ابعاد و تعداد طبقات مختلف آن را تولید نمود .

کاربرد میز کار استیل در قنادی :

 • در صنعت شیرینی پزی از میز کار استیل جهت قراردادن مواد اولیه کیک و شیرینی ، تزیین و برش استفاده می شود .
 • قابلیت تعبیه کشو به منظور دسترسی آسان تر به مواد اولیه و ابزارآلات  وجود دارد .  میز می تواند از رویه و پایه های مقاوم استیل ضد زنگ  ساخته شود که این موضوع منجر به شست و شوی آسان میز می شود  .

کاربرد میز کار استیل در بیمارستان ها و شرکت های دارو سازی :

 • قطعا بارها به مراکز درمانی و بهداشتی مراجعه کرده اید و میز استیل و کاربرد آن را از نزدیک مشاهده نموده اید . از میز استیل برای ترکیب داروها و گذاشتن تجهیزات پزشکی و تزریقاتی می توان استفاده نمود . استیل و ضد زنگ بودن میز با توجه به اهمیت بهداشت خیلی مناسب برای صنعت داروسازی و بیمارستان ها می باشد .

نظرات شما

نظر شما پس از تایید از طریق پیامک اطلاع رسانی می شود

09126610672