09126610672 - ۰۲۶۳۴۸۲۵۳10

بهترین رستوران های دنیا

بهترین رستوران های دنیا
۰۸۱۱

تصور شما از بهترین رستوران های دنیا چیست؟ آیا فضای زیبا و دلنشین ملاک است یا سرو یک غذای خوشمزه؟ اگر هردو با هم باشد چه اتفاقی می افتد.
آکادمی ۵۰ برتر جهان (World 50 Best) به رسم هر ساله رستوران های سراسر دنیا را بررسی می کند و پس از نظرسنجی بهترین رستوران های دنیا را معرفی می نماید. امسال نیز این آکادمی توانسته است که بر اساس رای و نظر بیش از ۱۰۰۰ نفر، بهترین رستوران های دنیا را معرفی کند. غذاهای این رستوران ها از یک غذای ساده و صرفا شکم پر کن فاصله گرفته اند و به قلمرو هنر و اثر هنری فاخر نزدیک شده اند! ما به معرفی تعدادی از بهترین رستوران های دنیا می پردازیم.


رستوران استریا فرانچسکانا | Osteria Francescana


سرآشپز مشهور و بین المللی ماسیمو بوتورا (Massimo Bottura) که در سرتاسر جهان شناخته شده است و با کتاب های متعددش در مورد آشپزی شهرت زیادی پیدا کرده است در این رستوران فعالیت می کند. با این حال، رستوران استریا فرانچسکانا که این سرآشپز مشهور در آن کار می کند همچنان به صورت رستورانی کوچک و ساده در شهرستان مدنا ایتالیا فعالیت می کند. غذاهای این سرآشپز کاملا متمایز نسبت به سایر سرآشپزها یک اثر هنری هستند که با ترکیب سنت و مدرنیته و ادغام طعم و رنگ های مختلف یک بشقاب غذای فوق العاده زیبا و خوشمزه را به مشتریانشان ارائه می کند. استفاده از رنگ های مختلف در غذاها باعث می شود تا قبل از خوردن غذاها از نظر بصری هم تجربه ای لذتبخش داشته باشید. در واقع با دیدن این غذاها شاید دوست نداشته باشید که هارمونی آن را به هم بریزید.


رستوران ال سلر دو سان روکا | El Celler de Can Roca


کیفیت مطلوب این رستوران باعث شده است که تا به حال دوبار به عنوان بهترین رستوران جهان انتخاب شود و امسال نیز توانسته در رتبه دوم قرار گیرد. غذاهای سرو شده در این رستوران ترکیبی از هنر و آشپزی هستند که توانسته اند در زمره بهترین رستوران های جهان قرار گیرند. نکته قابل توجه در مورد این رستوران وجود دو برادر سرآشپز است که بسیار مشهور و پرطرفدار هستند.


رستوران میرازور | Mirazur


رستوران میرازور در چشم انداز بسیار زیبا و روبه ساحل زیبا و پر از نخل در نزدیکی مرز ایتالیا قرار گرفته است. این رستوران در فرانسه و در ساحل مدیترانه قرار دارد. در رستوران میرازور، مورو کولاگرکو (Mauro Colagreco) سرآشپز مشهور بین المللی غذاهای مدرن را با روح غذاهای سنتی فرانسوی و ایتالیایی ترکیب می کند و غذاهایی فوق العاده زیبا و خوش طعم به وجود می آورد.